Bota

Koronavirusi/ 248 mijë viktima deri më sot, shifrat vijojnë të rriten
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:12 - 04/05/20 |
mapo.al

Në botë janë të infektuar 3,566,804 persona dhe kanë humbur jetën 248,304 të tjerë nga koronavirusi. Lajmi i mirë është se 1,156,970 të tjerë kanë fituar betejën me COVID-19.Amerika zë vendin e parë në botë për numrin më të lartë viktimave. Deri më tani në këtë shtet janë shënuar 68,600 viktima dhe rezultojnë të infektuar 1,188,384 qytetarë. Virusi po bën ‘kërdinë’ edhe në Brazil.


Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 679 raste të reja dhe në total numri i viktimave është 7,051. Situata paraqitet më e qetë në Kinë, pasi orët e fundit ka pasur vetëm 3 raste të reja dhe numri i viktimave është 4,633.


1Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas