Aktualitet

Koronavirusi – 25 të infektuar dhe asnjë viktimë në 24 orë, 272 raste aktive


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:13 - 24/07/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 25 raste të reja me koronavirus nga 4063 testime të kryera.


Të infektuarit janë shënuar në këto bashki; 9 raste në Tiranë, 6 raste në Has, 3 raste në Shkodër dhe Lezhë, 2 raste në Elbasan, 1 rast në Kurbin, Mirditë.


Fatmirësisht, ashtu si në ditët e fundit edhe sot nuk është shënuar asnjë viktimë nga koronavirusi.Sakaq, në spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 8 pacientë, ndërsa në të gjithë vendin janë aktivë me COVID 272 qytetarë.Në 24 orët e fundit janë shëruar 7 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,125 që nga fillimi i epidemisë.Statistika (24 Korrik 2021)
Raste të reja ditore      25
Të shëruar në 24 orë     7
Të shtruar në spitale      8
Humbje jete në 24 orë   0
Testime ditore                4063

Lexo edhe :  Pandemia, Brataj zbulon skenarët e vjeshtës: Mund të hapen spitalet rajonalë

Testime totale             875,262
Raste pozitive             132,853
Raste të shëruara       130,125
Raste Aktive                       272
Humbje jete                   2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë              103
Vlorë                26
Elbasan            26
Kukës                25
Durrës              22
Lezhë               21
Shkodër           17
Fier                   14
Berat               11
Korçë                6
Gjirokastër        1

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas