Aktualitet

Koronavirusi – 3 raste të reja dhe 1 viktimë në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:39 - 26/06/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 3 raste të reja me koronavirus nga 3853 testime të kryera dhe 1 viktimë.


Të infektuarit janë shënuar 2 raste në Elbasan dhe 1 rast në Tiranë.


Fatkeqësisht, 1 qytetar nuk e ka fituar betejën me koronavirusin në 24 orët e fundit. Bëhet fjalë për një 73-vjeçare.Aktualisht janë 71 pacientë aktivë me COVID19 në vend ndërsa vetëm 1 pacient po trajtohet në Spitalin Infektiv.Janë shëruar 7 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,982 që nga fillimi i epidemisë.Statistika (26 Qershor 2021)
Raste të reja ditore        3
Të shëruar në 24 orë     7
Të shtruar në spitale      1
Humbje jete në 24 orë   1
Testime ditore                3853

Lexo edhe :  Pandemia, Brataj zbulon skenarët e vjeshtës: Mund të hapen spitalet rajonalë

Testime totale            792,878
Raste pozitive             132,509
Raste të shëruara        129,982
Raste Aktive                 71
Humbje jete                  2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë          28
Shkodër       18
Lezhë           6
Durrës          5
Elbasan       5
Berat             3
Dibër             2
Kukës           2
Fier              1
Vlorë             1

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas