Aktualitet

Koronavirusi/ 3 viktima gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:03 - 16/09/20 |
mapo.al

Ministria e Shëndetësisë raporton se në vendin tonë gjatë 24 orëve të fundit 3 pacientë nuk e kanë fituar betejën me virusin e rrezikshëm.


Fatkeqësisht, një 57 vjeçar nga Lushnja dhe një 74 vjeçar dhe një 83 vjeçar nga Tirana kanë ndërruar jetë.


Raste të reja të infektimit janë 144 të tilla nga 824 testime të kryera dhe 65 qytetarë janë shëruar këto 24 orët e fundit.

Kujtojmë se ditën e djeshme 2 pacientë ndërruan jetë nga koronavirusi në spitalet e Covid.1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas