Aktualitet

Koronavirusi – 30 raste të reja dhe 4 viktima në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:08 - 10/05/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 30 raste të reja me koronavirus nga 1444 testime të kryera. Ndërsa, 4 qytetarë kanë humbur jetën


Harta e të prekurve – 10 raste në Tiranë, 3 raste në Korçë, Devoll, Sarandë, 2 raste në Vorë, 1 rast në Shkodër, Fier, Lushnje, Vlorë, Mirditë, Kamëz, Malësi e Madhe, Kolonjë, Gramsh.


Fatkeqësisht, 4 persona nuk e kanë fituar betejën me Covid-19. Bëhet fjalë për 1 qytetar nga Gjirokastra, 1 qytetar nga Berati, 1 qytetar nga Pogradeci, 1 qyetetar nga Fushë-Arrëzi, të moshave 51-79 vjeç.

Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 99 pacientë, 6 në terapi intensive, nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.Në 24 orët e fundit janë shëruar 952 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 118,041 që nga fillimi i epidemisë.11CLOSE
CLOSE
Pas