Aktualitet

Koronavirusi – 31 të infektuar dhe asnjë viktimë në 24 orë, 269 raste aktive


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:45 - 27/07/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 31 raste të reja me koronavirus nga 3628 testime të kryera.


Të infektuarit u shënuan në këto bashki; 7 raste në Elbasan, nga 6 raste në Tiranë, Lezhë, 3 në Kukës, 2 në Korçë, nga 1 rast në Shkodër, Fier, Has, Gjirokastër, Sarandë, Dimal, Kuçovë.


Fatmirësisht, asnjë qytetar nuk ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit në 24 orët e fundit.Aktualisht janë 269 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin, ndërsa në 24 orët e fundit janë shëruar 14 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,166 që nga fillimi i epidemisë.
Statistika (27 Korrik 2021)
Raste të reja ditore 31
Të shëruar në 24 orë 14
Të shtruar në spitale 13
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 3628Testime totale 885,728
Raste pozitive 132,922
Raste të shëruara 130,166
Raste Aktive 300
Humbje jete 2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 104
Elbasan 40
Kukës 32
Lezhë 29
Vlorë 27
Durrës 17
Fier 16
Shkodër 13
Berat 9
Korçë 9
Gjirokastër 4

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas