Aktualitet

Koronavirusi – 37 raste të reja dhe 3 të vdekur në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:37 - 16/05/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 37 raste të reja me koronavirus nga 1862 testime të kryera dhe 3 viktima


Harta e të prekurve – 9 raste në Tiranë, 8 raste në Korçë, 4 raste në Shkodër, Vlorë, 3 raste në Pogradec, 2 raste në Devoll, Librazhd, 1 rast në Durrës, Fier, Tropojë, Gjirokastër, Dropull.


Fatkeqësisht, 3 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin në 24 orët e fundit. Bëhet fjalë për 1 qytetar nga Elbasani, 1 qytetar nga Cërriku, 1 qytetar nga Fieri, të moshave 51-84 vjeç.

Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 85 pacientë nga të cilët 10 pacientë janë në terapi intensive.Në 24 orët e fundit janë shëruar 1,231 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 124,312 që nga fillimi i epidemisë.

Lexo edhe :  Koronavirusi - 45 të infektuar, 3 të vdekur dhe 1,050 të shëruar në 24 orë


Statistika (16 Maj 2021)
Raste të reja ditore         37
Të shëruar në 24 orë      1,231
Të shtruar në spitale      85
Humbje jete në 24 orë   3
Testime ditore                1,862

Testime totale            676,757
Raste pozitive             132,015
Raste të shëruara        124,312
Raste Aktive                  5,271
Humbje jete                  2,432

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë         4137
Shkodër       219
Fier               125
Korçë            196
Gjirokastër   135
Durrës          64
Vlorë             113
Elbasan        75
Lezhë           87
Berat             57
Kukës           29
Dibër           34

1


Etiketa: , , ,

Pas