Aktualitet

Koronavirusi – 475 raste të reja dhe 6 viktima në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:24 - 09/10/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 475 raste të reja me koronavirus dhe 6 viktima


Sa i përket fataliteteve, më konkretisht bëhet fjalë për 3 qytetarë nga Fieri të moshave 52-80 vjeç, 1 qytetar nga Kolonja 68 vjeç, 1 qytetare nga Lushnja 68 vjeçe, 1 qytetar nga Berati 70 vjeç.


Mësohet se në spitalet COVID po marrin trajtim 169 pacientë, nga të cilët 20 janë në gjendje më të rënduar.Sakaq, në të gjithë vendin janë 7360 pacientë aktivë me koronavirus.
Në 24 orët e fundit raportohet se janë shëruar nga koronavirusi 657 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 164,524 që nga fillimi i epidemisë.Sa i përket rasteve me koronavirus, u regjistruan në këto bashki;
198 qytetarë në Tiranë, nga 24 qytetarë në Fier, Durrës, 21 në Shkodër, 17 në Lushnje, nga 15 qytetarë në Vlorë, Sarandë, nga 14 qytetarë në Elbasan, Kamëz, 12 në Berat, 10 në Divjakë, nga 8 qytetarë në Kurbin, Krujë, nga 7 qytetarë në Korçë, Dimal, nga 6 qytetarë në Lezhë, Librazhd, nga 5 qytetarë në Gjirokastër, Kukës, nga 4 qytetarë në Kavajë, Gramsh, nga 3 qytetarë në Skrapar, Tepelenë, Mallakastër, Tropojë, Has, Vau i Dejës, nga 2 qytetarë në Pukë, Mirditë, Shijak, Vorë, Rrogozhinë, Himarë, Përmet, Pogradec, Peqin, nga 1 qytetar në Cërrik, Poliçan, Kuçovë, Kolonjë, Devoll, Maliq, Finiq, Konispol, Delvinë, Selenicë, Patos, Roskovec, Dibër, Fushë-Arrëz, Malësi e Madhe.

Lexo edhe :  Bota në alarm nga variati i ri i COVID, mjeku i shqetësuar: Pas 3 javësh...

Statistika (09 Tetor 2021)
Raste të reja ditore 475
Të shëruar në 24 orë 657
Të shtruar në spitale 169
Humbje jete në 24 orë 6
Testime ditore 3244

Testime totale 1,234,808
Raste pozitive 174,643
Raste të shëruara 164,524
Raste Aktive 7360
Humbje jete 2,759

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve
Tiranë 3268
Durrës 864
Fier 707
Shkodër 610
Vlorë 389
Elbasan 353
Lezhë 291
Gjirokastër 222
Berat 216
Kukës 157
Korçë 148
Dibër 135

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas