Aktualitet

Koronavirusi – 508 të infektuar dhe 5 viktima në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:26 - 13/10/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 508 raste të reja me koronavirus nga 3074 testime të kryera dhe 5 viktima


Më konkretisht bëhet fjalë për 4 qytetarë nga Tirana 60-78 vjeç dhe 1 qytetar nga Delvina 75 vjeç.


Sa i përket infektimeve u regjistruan në këto bashki; 240 qytetarë në Tiranë, 33 në Fier, 25 në Elbasan, 21 në Kamëz, 16 në Durrës, 13 në Vlorë, Berat, 11 në Vorë, Gjirokastër, Korçë, 10 qytetarë në Shkodër, 9 në Malësi e Madhe, Lushnje, 8 në Sarandë, 6 në Kukës, Pogradec, Kuçovë, 5 në Lezhë, 4 në Has, Kurbin, Rroskovec, Mallakastër, 3 në Shijak, Memaliaj, Gramsh, Librazhd, 2 në Pukë, Tropojë, Krujë, Kavajë, Libohovë, Tepelenë, Devoll, Kolonjë, Dimal, Skrapar, 1 në Mirditë, Dibër, Divjakë, Himarë, Delvinë, Përmet, Belsh.Sakaq, në spitalet COVID po marrin trajtim spitalor 161 pacientë, nga të cilët 20 janë në gjendje më të rënduar.

Lexo edhe :  Bota në alarm nga variati i ri i COVID, mjeku i shqetësuar: Pas 3 javësh...Ndërsa aktualisht janë 6,682 pacientë aktivë me koronavirus në të gjithë vendin.Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar nga koronavirusi 693 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 166,702 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (13 Tetor 2021)
Raste të reja ditore 508
Të shëruar në 24 orë 693
Të shtruar në spitale 161
Humbje jete në 24 orë 5
Testime ditore 3074

Testime totale 1,246,320
Raste pozitive 176,172
Raste të shëruara 166,702
Raste Aktive 6,682
Humbje jete 2,788

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve
Tiranë 3043
Durrës 810
Fier 644
Shkodër 528
Vlorë 287
Elbasan 291
Lezhë 237
Berat 222
Gjirokastër 203
Kukës 154
Korçë 146
Dibër 117

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas