Aktualitet

Koronavirusi – 51 të infektuar, 3 të vdekur dhe 834 të shëruar në 24 orë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:48 - 04/05/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 51 raste të reja me koronavirus, nga 1995 testime dhe 3 viktima


Harta e të prekurve – 14 raste në Tiranë, 5 në Shkodër, nga 4 raste në Devoll, Vlorë, Sarandë, nga 3 raste në Fier, Elbasan, nga 2 raste në Lezhë, Mirditë, Mallakastër, Gjirokastër, nga 1 rast në Durrës, Kavajë, Përmet, Selenicë, Skrapar, Këlcyrë.


Fatkeqësisht, 3 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin. Bëhet fjalë për 1 qytetar nga Tirana, 1 qytetar nga Shkodra, 1 qytetar nga Fieri, të moshave 62-77 vjeç.Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 116 pacientë, 17 në terapi intensive, nga të cilët 8 pacientë janë të intubuar.
Në 24 orët e fundit janë shëruar 834 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 112,626 që nga fillimi i epidemisë.

Lexo edhe :  Monitorimi - Rimbursime të pakta për të prekurit nga COVID gjatë pandemisë


Statistika (04 Maj 2021)
Raste të reja ditore 51
Të shëruar në 24 orë 834
Të shtruar në spitale 116
Humbje jete në 24 orë 3
Testime ditore 1,995

Testime totale 643,963
Raste pozitive 131,327
Raste të shëruara 112,626
Raste Aktive 16,299
Humbje jete 2,402

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 13723
Fier 720
Shkodër 375
Durrës 250
Korçë 251
Gjirokastër 246
Vlorë 235
Elbasan 129
Dibër 100
Kukës 98
Berat 90
Lezhë 82

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas