Aktualitet

Koronavirusi – 594 raste të reja dhe 8 viktima në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:51 - 22/10/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 594 raste të reja me koronavirus nga 3180 testime të kryera. Fatkeqësisht, 8 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin gjatë 24 orëve të fundit


Sakaq në të gjithë vendin janë 6726 pacientë aktivë me koronavirus. Ndërsa, në spitalet COVID po marrin trajtim 140 pacientë, nga të cilët 11 janë në gjendje më të rënduar.


Gjatë 24 orëve të fundit mësohet se 304 qytetarë janë shëruar nga koronavirusi.Sa i përket infektimeve, raste e reja u regjistruan në këto bashki; 237 në Tiranë, 45 në Durrës, 43 në Fier, 33 në Shkodër, 32 në Elbasan, 23 në Berat, nga 16 qytetarë në Kamëz, Sarandë, 14 në Lushnje, 11 në Vlorë, nga 8 qytetarë në Gjirokastër, Mallakastër, nga 7 qytetarë në Krujë, Vorë, Patos, Dimal, nga 6 qytetarë në Kukës, Lezhë, nga 5 qytetarë në Malësi e Madhe, Kurbin, Devoll, nga 4 qytetarë në Gramsh, Kuçovë, Roskovec, nga 3 qytetarë në Fushë Arrëz, Himarë, Korçë, Peqin, nga 2 qytetarë në Kolonjë, Tepelenë, Konispol, Delvinë, Mirditë, Tropojë, Has, Pukë, Vau i Dejës, nga 1 qytetar në Shijak, Kavajë, Dibër, Selenicë, Përmet, Këlcyrë, Memaliaj, Pogradec, Skrapar, Cerrik, Librazhd.
Statistika (22 Tetor 2021)
Raste të reja ditore 594
Të shëruar në 24 orë 304
Të shtruar në spitale 137
Humbje jete në 24 orë 8
Testime ditore 3180Testime totale 1,276,392
Raste pozitive 180,623
Raste të shëruara 171,034
Raste Aktive 6726
Humbje jete 2,863

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve
Tiranë 3352
Fier 816
Durrës 763
Shkodër 462
Elbasan 259
Gjirokastër 188
Berat 181
Korçë 179
Lezhë 176
Vlorë 142
Kukës 141
Dibër 67

1CLOSE
CLOSE
Pas