Aktualitet

6 të vdekur dhe 213 raste të reja nga koronavirusi në Kosovë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:21 - 24/07/20 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në Kosovë 6 persona kanë humbur jetën nga COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 164.


Ministria e Shëndetësisë së Kosovës bën me dije se “numri total i rasteve pozitive është 6.680 nga 33.289 persona të dyshimtë me virusin SARS-CoV-2”.


Fatmirësisht në Kosovë në 24 orët e fundit 109 pacientë janë shëruar.
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas