Aktualitet

Koronavirusi – 7 të infektuar dhe asnjë viktimë në 24 orë, 4 raste në Tiranë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:38 - 10/07/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 7 raste të reja me koronavirus nga 3070 testime të kryera.


Fatmirësisht asnjë qytetar nuk e ka humbur jetën në 24 orët e fundit.


Sa i përket të infektuarve janë shënuar 4 raste në Tiranë, 1 rast në Durrës, Vlorë, Devoll.Aktualisht janë 84 pacientë aktivë me koronavirus në të gjithë vendin. Ndërsa në spitalin “Infektiv” po marrin trajtim spitalor të specializuar 7 pacientë.Katër qytetarë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,047 që nga fillimi i epidemisë.Statistika (10 Korrik 2021)
Raste të reja ditore       7
Të shëruar në 24 orë     4
Të shtruar në spitale      7
Humbje jete në 24 orë   0
Testime ditore                3070

Lexo edhe :  Monitorimi - Rimbursime të pakta për të prekurit nga COVID gjatë pandemisë

Testime totale             831,691
Raste pozitive             132,587
Raste të shëruara        130,047
Raste Aktive                        84
Humbje jete                   2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            32
Elbasan           12
Fier                  11
Korçë             9
Vlorë                7
Shkodër          5
Lezhë                3
Durrës              3
Gjirokastër        1
Kukës                1

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas