Aktualitet

Koronavirusi – 740 të infektuar dhe 4 viktima në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:55 - 07/09/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 740 raste të reja me koronavirus, nga 5544 testime të kryera


Fatkeqësisht, 4 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin në 24 orët e fundit. Bëhet fjalë për dy qytetarë nga Tirana të moshave 54-87 vjeç, një qytetar 64 vjeç nga Kavaja dhe një qytetare 69 vjeç nga Fieri.


Në spitalet COVID po marrin trajtim mjekësor 152 pacientë, nga të cilët 15 janë në gjendje më të rënduar.Sakaq, në të gjithë vendin janë 12,129 pacientë aktivë me koronavirus, ndërsa në 24 orët e fundit janë shëruar 715 qytetarë.
Sa i përket të infektuarve ata u regjistruan në këto bashki; 252 raste në Tiranë, 51 në Fier, 45 në Shkodër, 35 në Durrës, 33 në Sarandë, nga 30 raste në Lushnje, Lezhë, 23 në Krujë, 22 në Vlorë, 21 në Korçë, nga 19 raste në Librazhd, Berat, 13 në Kavajë, 11 në Elbasan, 9 në Mat, nga 8 raste në Has, Devoll, Dimal, Gramsh, 7 në Kamëz, nga 6 raste në Kurbin, Himarë, nga 5 raste në Kolonjë, Mallakastër, Bulqizë, Vau i Dejës, nga 4 raste në Kukës, Dibër, Roskovec, Patos, Gjirokastër, Peqin, nga 3 raste në Prrenjas, Poliçan, Kuçovë, Selenicë, Divjakë, Rrogozhinë, nga 2 raste në Tropojë, Mirditë, Përmet, Tepelenë, Skrapar, nga 1 rast në Maliq, Memaliaj, Delvinë, Fushë Arrëz.

Lexo edhe :  Bota në alarm nga variati i ri i COVID, mjeku i shqetësuar: Pas 3 javësh...


Statistika (07 Shtator 2021)
Raste të reja ditore 740
Të shëruar në 24 orë 715
Të shtruar në spitale 152
Humbje jete në 24 orë 4
Testime ditore 5544

Testime totale 1,088,518
Raste pozitive 152,239
Raste të shëruara 137,587
Raste Aktive 12,129
Humbje jete 2,523

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 4571
Shkodër 1785
Durrës 1068
Fier 945
Vlorë 895
Lezhë 799
Elbasan 612
Berat 427
Korçë 315
Gjirokastër 259
Kukës 235
Dibër 218

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas