Aktualitet

Koronavirusi/ 771 mijë të prekur dhe 37 mijë të vdekur, bilanc tragjik në botë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:48 - 30/03/20 |
mapo.al

Numri i të vdekurve në të gjithë botën si pasojë e koronavirusit ka shkuar në 37 mijë. Ndërsa numri i të infektuarve me koronavirusin COVID-19 ka shkuar në 771.765


Këto janë shifrat e fundit të raportuara nga Wordlmeters, sa i përket të prekurve nga koronavirusi në botë. Deri tani shënohen 243 pacientë të shëruar.SHBA tashmë ia ka kaluar dhe Italisë sa i takon numrit të të infektuarve me 158,290 ratse ndërsa shënon 2,933 të vdekur.Etiketa: ,

Pas