Aktualitet

Koronavirusi – 8 raste të reja dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:58 - 14/07/21 |
mapo.al

Ministria e Shëndetësisë publikon të dhënat e fundit nga situata pandemike në vendin tonë. Në 24 orët e fundit nuk është regjistruar asnjë humbje jete.


Nga 4136 testime, janë konfirmuar me koronavirus 8 raste të reja, 4 raste në Tiranë, nga 1 rast në Durrës, Elbasan, Sarandë, Kolonjë. 6 qytetarë janë shëruar sot, duke e çuar në 130,059 numrin e atyre që kanë mposhtur sëmundjen.


Ndërsa në spitalin COVID1 në Tiranë ndodhen të shtruar 8 pacientë të cilët po marrin trajtim mjekësor.Përditësimi i situatës
Në 24 orët e fundit janë kryer 4136 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid19, 8 qytetarë në këto bashki: 4 raste në Tiranë, nga 1 rast në Durrës, Elbasan, Sarandë, Kolonjë.Aktualisht janë 101 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

Lexo edhe :  Shtrëngime të forta, Kosova zyrtarizon masat e reja kundër koronavirusit


Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 8 pacientë.

Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv.

Janë shëruar 6 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,059 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (14 Korrik 2021)
Raste të reja ditore 8
Të shëruar në 24 orë 6
Të shtruar në spitale 8
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 4136

Testime totale 843,439
Raste pozitive 132,616
Raste të shëruara 130,059
Raste Aktive 101
Humbje jete 2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 43
Elbasan 11
Fier 10
Vlorë 10
Korçë 8
Shkodër 6
Lezhë 5
Durrës 4
Kukës 2
Gjirokastër 2

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas