Aktualitet

Koronavirusi – 864 raste të reja dhe 4 viktima në 24 orë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:42 - 12/09/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 864 raste të reja me koronavirus nga 4334 testime të kryera


Fatkeqësisht, 4 qytetarë nuk e kanë humbur betejën me koronavirusin.


Bëhet fjalë për një qytetare nga Tirana 65 vjeçe, një qytetar nga Kolonja 65 vjeç, një qytetar nga Shkodra 78 vjeç dhe një qytetar nga Fieri 82 vjeç.Në spitalet COVID po marrin trajtim 175 pacientë, nga të cilët 15 janë në gjendje më të rënduar.Sakaq, në të gjithë vendin janë 12,766 pacientë aktivë me koronavirus.Mësohet se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 679 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 141,717 që nga fillimi i epidemisë.

Sa i përket infektimeve, ato u regjistruan në këto bashki: 302 raste në Tiranë, 84 në Durrës, 65 në Shkodër, 38 në Fier, 30 në Berat, 29 në Vlorë, 27 në Elbasan, 22 në Lushnje, 21 në Kamëz, 16 në Korçë, nga 15 raste në Sarandë, Lezhë, 14 në Pogradec, 13 në Krujë, nga 11 raste në Kavajë, Gjirokastër, 10 në Dimal, nga 9 raste në Peqin, Vau i Dejës, Kukës, Has, nga 8 raste në Gramsh, Vorë, Patos, nga 7 raste në Kurbin, Mallakastër, 6 në Devoll, nga 5 raste në Divjakë, Roskovec, nga 4 raste në Rrogozhinë, Dibër, Delvinë, nga 3 raste në Prrenjas, Kolonjë, Maliq, Memaliaj, Bulqizë, Malësi e Madhe, nga 2 raste në Fushë Arrëz, Mirditë, Shijak, Himarë, Këlcyrë, Tepelenë, Skrapar, Cerrik, nga 1 rast në Librazhd, Kuçovë, Libohovë, Tropojë, Pukë.

Lexo edhe :  Nga vaksina te karantina 7 ditore, rregullat e udhëtimit drejt Belgjikës

Statistika (12 Shtator 2021)
Raste të reja ditore 864
Të shëruar në 24 orë 679
Të shtruar në spitale 175
Humbje jete në 24 orë 4
Testime ditore 4334

Testime totale 1,116,961
Raste pozitive 157,026
Raste të shëruara 141,717
Raste Aktive 12,766
Humbje jete 2,543

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 5206
Shkodër 1590
Durrës 1080
Fier 1066
Vlorë 904
Lezhë 726
Elbasan 618
Berat 481
Korçë 321
Gjirokastër 295
Kukës 278
Dibër 201

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas