Aktualitet

Koronavirusi – 92 të infektuar, 1 viktimë dhe 842 të shëruar në 24 orë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:06 - 05/05/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 92 raste të reja me koronavirus nga 2851 testime dhe 1 viktimë


Harta e të prekurve – 24 raste në Tiranë, 13 në Shkodër, nga 5 raste në Devoll, Elbasan, nga 4 raste në Korçë, Vlorë, nga 3 raste në Krujë, Fier, Berat, Gjirokastër, Malësi e Madhe, nga 2 raste Durrës, Kurbin, Lezhë, Mirditë, Shijak, Skrapar, Patos, nga 1 rast Kavajë, Pogradec, Sarandë, Delvinë, Gramsh, Kuçovë, Poliçan, Konispol.


Fatkeqësisht, 1 qytetarë nuk e ka fituar betejën me koronavirusin. Bëhet fjalë për aktorin Guljelm Radoja.

Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 112 pacientë, 10 në terapi intensive, nga të cilët 7 pacientë janë të intubuar.Në 24 orët e fundit janë shëruar 842 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 113,468 që nga fillimi i epidemisë.


Njoftimi nga Ministria e Shëndetësisë

2851 testime të kryera –  Janë kryer 2,851 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 92 qytetarë.

Lexo edhe :  Koronavirusi - Rekord viktimash në Maqedoni, konfirmohen 214 raste të reja

842 të shëruar – Në 24 orët e fundit janë shëruar 842 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 113,468 që nga fillimi i epidemisë.

112 të shtruar në spitale – Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 112 pacientë, 10 në terapi intensive, nga të cilët 7 pacientë janë të intubuar.

1 viktimë – Me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor, nuk e ka fituar betejën me koronavirusin aktori Guljelm Radoja.

Statistika (05 Maj 2021)

Raste të reja ditore 92
Të shëruar në 24 orë 842
Të shtruar në spitale 112
Humbje jete në 24 orë 1
Testime ditore 2,851

Testime totale 646,814
Raste pozitive 131,419
Raste të shëruara 113,468
Raste Aktive 15,548
Humbje jete 2,403

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 13096
Fier 607
Shkodër 370
Durrës 246
Korçë 238
Gjirokastër 242
Vlorë 240
Elbasan 132
Dibër 98
Kukës 96
Berat 95
Lezhë 88

94


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas