Aktualitet

Koronavirusi – 977 raste të reja dhe 4 viktima në 24 orë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:57 - 10/09/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 977 raste të reja me koronavirus nga 6308 testime të kryera


Fatkeqësisht, 4 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin në 24 orët e fundit.


Bëhet fjalë për dy qytetarë nga Fieri të moshave 82-88 vjeç, një qytetare 64 vjeç nga Tirana dhe një qytetar 71 vjeç nga Elbasani.Sakaq, në spitalet COVID po marrin trajtim 163 pacientë, nga të cilët 18 janë në gjendje më të rënduar.
Mësohet se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë, 919 qytetarë janë shëruar nga koronavirusi. Në të gjithë vendin janë aktivë me koronavirus  12,582 pacientë.Sa i përket të infektuarve ato u regjistruan në këto bashki; 345 raste në Tiranë, 59 në Shkodër, 39 në Berat, 33 në Durrës, nga 32 raste në Krujë, Lushnje, Vlorë, nga 29 raste në Kurbin, Fier, nga 26 raste në Lezhë, Sarandë, 23 në Kamëz, 20 në Kavajë, 18 në Kukës, 15 në Kuçovë, nga 13 raste në Gjirokastër, Divjakë, nga 12 raste në Mallakastër, Bulqizë, 11 në Prrenjas, nga 10 raste në Elbasan, Dibër, Malësi e Madhe, 9 në Vorë, nga 8 raste në Mat, Peqin, Dimal, 7 në Gramsh, nga 6 raste në Vau i Dejës, Pukë, Patos, Këlcyrë, nga 5 raste në Korçë, Shijak, Fushë Arrëz, nga 4 raste në Rrogozhinë, Tepelenë, Memaliaj, Kolonjë, Librazhd, nga 3 raste në Skrapar, Devoll, Pogradec, Selenicë, nga 2 raste në Has, Tropojë, Mirditë, Klos, Roskovec, Himarë, Maliq, nga 1 rast në Cerrik, Delvinë, Dropull.

Statistika (10 Shtator 2021)
Raste të reja ditore 977
Të shëruar në 24 orë 919
Të shtruar në spitale 163
Humbje jete në 24 orë 4
Testime ditore 6308

Testime totale 1,107,370
Raste pozitive 155,293
Raste të shëruara 140,176
Raste Aktive 12,582
Humbje jete 2,535

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 5071
Shkodër 1601
Durrës 1090
Fier 1002
Vlorë 934
Lezhë 743
Elbasan 637
Berat 433
Korçë 299
Gjirokastër 289
Kukës 278
Dibër 205

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas