Aktualitet

Koronavirusi – Asnjë humbje jete dhe 11 raste të reja në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:57 - 19/07/21 |
mapo.al

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit nuk ka patur asnjë humbje jete nga koronavirusi.


Ndërkohë nga 3439 testime, janë konfirmuar me COVID-19, 11 raste të reja, nga 2 raste në Tiranë, Korçë, Elbasan dhe nga 1 rast në Has, Kavajë, Vlorë, Kamëz, Peqin.


7 qytetarë janë shëruar, ndërkohë që në spitalin COVID1, po trajtohen 6 pacientë.Përditësimi
Në 24 orët e fundit janë kryer 3439 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid19, 11 qytetarë në këto bashki: Nga 2 raste në Tiranë, Korçë, Elbasan dhe nga 1 rast në Has, Kavajë, Vlorë, Kamëz, Peqin.Aktualisht janë 160 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 6 pacientë.

Lexo edhe :  Nga vaksina te karantina 7 ditore, rregullat e udhëtimit drejt Belgjikës

Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv.

Janë shëruar 7 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,081 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (19 Korrik 2021)
Raste të reja ditore 11
Të shëruar në 24 orë 7
Të shtruar në spitale 6
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 3439

Testime totale 859,432
Raste pozitive 132,697
Raste të shëruara 130,081
Raste Aktive 160
Humbje jete 2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 65
Vlorë 17
Elbasan 17
Fier 14
Durrës 13
Shkodër 12
Lezhë 10
Korçë 6
Kukës 5
Gjirokastër 1

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas