Aktualitet

Koronavirusi – Asnjë viktimë dhe 5 raste të reja në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:07 - 22/06/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 5 raste të reja me koronavirus nga 4064 testime të kryera.


Fatmirësisht, asnjë person nuk e ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit në 24 orët e fundit.


Të infektuarit u shënuan, 3 raste në Shkodër, 1 rast në Tiranë dhe 1 në Vlorë.Aktualisht janë 100 pacientë aktivë me COVID-19 në vend. Po marrin trajtim spitalor të specializuar 2 pacientë, njëri prej të cilëve është në terapi intensive.Janë shëruar 12 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,941 që nga fillimi i epidemisë.Statistika (22 Qershor 2021)
Raste të reja ditore 5
Të shëruar në 24 orë 12
Të shtruar në spitale 2
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 4,064

Lexo edhe :  Koronavirusi - 942 raste të reja dhe 6 të vdekur në 24 orët e fundit

Testime totale 781,556
Raste pozitive 132,496
Raste të shëruara 129,941
Raste Aktive 100
Humbje jete 2,455

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Shkodër 33
Tiranë 30
Durrës 10
Berat 7
Lezhë 7
Elbasan 5
Dibër 3
Kukës 2
Korçë 1
Fier 1
Vlora 1

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas