Aktualitet

Koronavirusi – Asnjë viktimë dhe vetëm 2 raste të reja në vendin tonë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:28 - 05/06/21 |
mapo.al

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 3593 testime testime nga të cilët kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 2 qytetarë.


Rastet pozitive janë: 1 rast në Tiranë, 1 rast në Lezhë.


Fatmirëshisht, në 24 orët e fundit, nuk është shënuar asnjë asnjë viktimë nga virusi i rrezikshëm.

Ministria e Shëndetësisë raporton se sot janë shëruar 29 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,627 që nga fillimi i epidemisë.Njoftimi i MSH:Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon:
Janë kryer 3593 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 2 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 1 rast në Tiranë, 1 rast në Lezhë.

Aktualisht po marrin trajtim spitalor 28 pacientë, nga të cilët 5 pacientë janë në terapi intensive.

Lexo edhe :  Bilanci ditor në Itali- 73 viktima dhe mbi 2500 raste të reja me koronavirus

Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 29 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,627 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (5 Qershor 2021)

Raste të reja ditore 2
Të shëruar në 24 orë 29
Të shtruar në spitale 28
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 3,593

Testime totale 736,591
Raste pozitive 132,374
Raste të shëruara 129,627
Raste Aktive 296
Humbje jete 2,451

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 80
Shkodër 60
Korçë 41
Berat 35
Lezhë 25
Elbasan 18
Gjirokastër 11
Vlorë 11
Durrës 4
Kukës 4
Fier 4
Dibër 3

3


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas