Aktualitet

Koronavirusi – Bie numri i rasteve të reja, 6 të infektuar dhe 1 viktimë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:04 - 24/05/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 6 raste të reja me koronavirus nga 2020 testime të kryera dhe 1 viktimë


Harta e të infektuarve – 2 raste në Shkodër, 2 në Mat, 1 rast në Mirditë, 1 në Berat.


Fatkeqësisht 1 qytetar nuk e ka fituar betejën me koronavirusin në 24 orët e fundit. Bëhet fjalë për 1 qytetar nga Korça, 66 vjeç.

Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 57 pacientë nga të cilët 7 pacientë janë në terapi intensive.Në 24 orët e fundit janë shëruar 94 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 128,826 që nga fillimi i epidemisë.Statistika (24 Maj 2021)
Raste të reja ditore 6
Të shëruar në 24 orë 94
Të shtruar në spitale 57
Humbje jete në 24 orë 1
Testime ditore 2020

Lexo edhe :  Bilanci në Itali- Bien viktimat, afër 4 mijë raste të reja nga koronavirusi

Testime totale 700,270
Raste pozitive 132,215
Raste të shëruara 128,826
Raste Aktive 944
Humbje jete 2,445

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 505
Korçë 108
Shkodër 85
Vlorë 53
Elbasan 42
Berat 39
Lezhë 32
Gjirokastër 34
Fier 20
Kukës 13
Durrës 10
Dibër 3

23


Etiketa: , ,

Pas