Aktualitet

Koronavirusi edhe në Greqi, e prekur një 38-vjeçare në Selanik

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:21 - 26/02/20 |
mapo.al

Pas Italisë, Kroacisë dhe Serbisë, koronavirusi ka prekur edhe Greqinë. Një 38-vjeçare në Selanik ka rezultuar pozitive me virusin dhe është futur në karantinë.


Autoritetet në Greqi kanë filluar të kërkojnë personat që ka takuar 38-vjeçarja, për të mos lejuar përhapjen e kronavirusit. Gruaja sapo ishte kthyer nga Italia Veriore dhe dyshohet se është infektuar në zonën e Lombardisë,Mbërritja e koronavirusit edhe në Greqi, e rrezikon edhe më shumë Shqipërinë par shkak se jemi vend fqinj.Etiketa: ,

Pas