Kryesore

Koronavirusi i merr jetën skulptorit të njohur Arben Bajo
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:37 - 09/08/20 |
mapo.al

Skulptori i njohur Arben Bajo humbur jetën nga Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur miku i tij Arbër Kadija.


Mëngjes i trishtë! Duararti Arben Bajo nuk i’a doli dot, fitoi Covid-19! Paqe e përjetshme për ty mjeshtër!”, shkruan Arbër Kadia.


Arben Bajo ishte 53-vjeç dhe numëron nëntë ekspozita personale e shumë kolektive. Ai njihej si skulptor figurtiv, por me një këndvështrim bashkëkohor.


Prej disa ditësh skulptori ishte duke luftuar me koronavirusin, por ditët e fundit gjendja e tij ishte rënduar shumë. Dje miqtë e tij bënë apel përmes postimeve të rrjete sociale, se Bajo kishte nevojë urgjente për gjak të grupit A negativ, nga dikush që kishte kaluar koronavirusin.Etiketa:

Pas