Aktualitet

Koronavirusi/ Italia më shumë se 26 mijë raste të reja, 217 të vdekur
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:24 - 29/10/20 |
mapo.al

Italia vijon të regjistrojë prej ditësh shifra të larta të infektuarisht me koronavirus, por tashmë rritje të ndjeshme kanë pësuar dhe viktimat.


Në buletinin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë në vendin fqinj bëhet me dije se në 24 kanë rezultuar të infektuar dhe 26.831 persona nga 201 mijë testime të kryera.


 Gjithashtu kanë humbur betejën me virusi dhe 217 persona të tjerë.


Që nga nisja e pandemisë në Itali janë regjistruar  616 mijë të infektuar dhe mbi 38 mijë viktima.Etiketa: ,

Pas