Aktualitet

Koronavirusi/ Italia shënon rritje, më shumë viktima dhe të infektuar
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:15 - 29/09/20 |
mapo.al

Vijon të shënojë rritje numri i personave të infektuar me koronavirus në Itali.


Të dhënat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë bëjnë me dije se në 24 orët e fundit nga 90 mijë testime të kryera kanë rezultuar të prekur me Covid 1648 persona, ndërsa gjithashtu raportohen dhe 24 viktima.


Që nga nisja e pandemisë vendi fqinj numëron mbi 313 mijë të infektuar dhe 35.875 viktima. Situata më e rënduar në ditën e fundit ishte në Campania, ndërkohë që nuk kishte asnjë rajon pa raste të prekurish.

Etiketa: ,

Pas