Aktualitet

Koronavirusi/ Kampionati francez nuk do luhet më, në dilemë titulli
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:36 - 28/04/20 |
mapo.al

Ligue 1 është kampionati i parë nga pesë më të rëndësishmit në Europë që mbyll përfundimisht sezonin,Sezoni 2019/20 i sportit profesionist, përfshirë futbollin, nuk do të mund të nisë”, ka thënë kryeministri. Pra, në Francë do të niset menjëherë në shtator me kampionatin e ri.


Për momentin, ende nuk ka informacion sa i takon titullit, rënies apo ngjitjes në kategori dhe kualifikimit në Kupat e Europës.
Por e sigurt është se ky lajm ka tronditur futbollin europian pasi Ligue 1 i pari nga 5 kampionatet kryesore në kontinent që përfundon para kohe.Pra nuk do të ketë kampionat, por mbetet ende për t’u parë se çfarë do të vendoset me stërvitjet, duke qenë se klubet franceze vijojnë rrugën e tyre në Champions dhe Europa League të këtij edicioni, që pritet të rifillojë në gusht.

Lexo edhe :  Më shumë se 13 mijë të infektuar nga Covid në Itali

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas