Aktualitet

Koronavirusi/ Kreu i OBSH jep lajmin e keq: Nuk është arritur ende piku

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:36 - 07/07/20 |
mapo.al

Drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus ka dhënë një tjetër deklaratë aspak optimiste për sa i përket vijueshmërisë së pandemisë së koronavirusit që ka përfshirë tashmë pothuajse të gjithë botën.


Përmes një deklaratë për shtyp në Gjenevë, Ghebreyesus tha se “pandemia e koronavirusit vijon të përhapet me shpejtësi në nivel global dhe qartësisht piku i saj nuk është arritur”.


Ai nënvizoi se në fillimet e pandemisë u deshën 12 javë për të arritur 400 mijë raste me koronavirus, por një numër i tillë u arrit vetëm në fundjavën e kaluar.
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas