Aktualitet

Koronavirusi/ Mbi 1.3 milion të infektuar në botë dhe 74 782 të vdekur

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:27 - 07/04/20 |
mapo.al

Numri i të prekurve në botë nga koronavirusi vazhdon të rritet. Edhe shifrat e personave që kanë humbur jetën vazhdojnë të rriten në mënyrë tragjike.


Në të gjithë planetin numri i të infektuarve me COVID-19 raportohet 1.347.689 deri mëngjesin e së martës.


Sipas statistikave të publikuara nga Worldometer, numri i  personave të vdekur nga koronavirusi ka shkuar në 74,782.


Të shëruar deri tani janë 286, 463 pacientë.


Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë numrin më të madh të të infektuarve në rang global, me 367,650 ndërsa të vdekur janë 10,943.

Ndërsa Italia ka numrin më të madh të viktimave. Deri tani numri ka arritur në 16,523.

Franca e ka 8,911 numrin total të të vdekurve.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas