Aktualitet

Koronavirusi/ Meksika raporton 736 viktima në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:51 - 18/07/20 |
mapo.al

Ministria e Shëndetësisë së Meksikës njoftoi se me 736 vdekjet e reja të shënuara në 24 orët e fundit, numri i viktimave nga COVID-19 në vend është rritur në 38 310.


Numri i rasteve të reja sot ka qenë 4 685, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve me virusin vdekjeprurës në 331 298.


Autoritetet presin rritje të numrit të infeksioneve dhe fataliteteve nga koronavirusi pasi njerëzit kanë shpërfillur masat.Deri më tani, në vend janë shëruar 208.436 persona të prekur me COVID-19. Numri i vdekjeve nga COVID-19 në Meksikë tejkaloi për herë të parë shifrën 500 më 27 maj.
Në Meksikë, rasti i parë me COVID-19 u regjistrua më 28 shkurt, ndërsa vdekja e parë më 19 mars.1


Etiketa: , ,

Pas