Aktualitet

Koronavirusi në Britani, shënohet e shtuna me më pak viktima

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:03 - 06/06/20 |
mapo.al

Mbretëria e Bashkuar njoftoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 204 viktima nga koronavirusi. Kjo është e shtuna me më pak viktima në këtë vend.


Me shifrat e sotme, bilanci total i viktimave në Britani shkon në 40 465.


Pavarësisht rënies, shifrat ditore të viktimave në Britani vijojnë të jenë me 3 shifra, ndërkohë që në Francë, Itali dhe Spanjë, tre nga vendet europiane më të prekura nga Covid-19, viktimat ditore ka disa javë që janë më pak se 100.
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas