Aktualitet

Koronavirusi në Gjirokastër/ Mbyllet një pjesë e spitalit, tatimet dhe fasoneritë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:42 - 21/11/20 |
mapo.al

Prej rasteve të konfirmuara me koronavirus, një sërë institucionesh dhe biznesesh në Gjirokastër janë mbyllur, përkohësisht.


Mësohet se është mbyllur në mënyrë të pjesshme nga Inspektoriati Shëndetsor drejtoria rajonale e tatimeve.


Po ashtu, për shkak të koronavirusit, kanë mbyllur dyert tre fasoneri, dy prej të cilave në Përmet dhe tjetra në Gjirokastër.

Në mënyrë të pjesshme janë mbyllur edhe disa zyra në spitalin rajonal “Omer Nishani” pasi pozitivë për virusin dolën një sanitare dhe një infermier.1
Etiketa: ,

Pas