Aktualitet

Koronavirusi në Greqi- 29 viktima dhe rreth 1500 raste të reja


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:16 - 29/05/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në Greqi u regjistruan 1497 raste të reja me COVID.


Ndërkohë 29 persona nuk kanë mundur ta fitojnë dot betejën me këtë sëmundje.


Bazuar në rastet e konfirmuara në 7 ditët e fundit, 25 prej tyre janë persona të ardhur nga jashtë vendit.Numri i përgjithshëm i viktimave që prej fillimit të pandemisë ka shkuar në 12 024.Aktualisht numri i pacientëve të intubuar është 510.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas