Aktualitet

Koronavirusi në Greqi – 3109 raste të reja dhe 4 viktima në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:18 - 13/07/21 |
mapo.al

Autoritetet greke njoftuan sot se 3109 raste të reja të koronavirusit janë regjistruar në 24 orët e fundit, prej të cilave 11 janë identifikuar pas kontrolleve në portat hyrëse të vendit.


Numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 444,783. Numri i pacientëve të trajtuar me intubim është 133, ndërsa që nga fillimi i pandemisë, 2,739 pacientë janë larguar nga ICU.


Katër vdekje të reja të pacientëve me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit, ndërsa që nga fillimi i epidemisë është regjistruar një total prej 12,806 vdekjesh.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas