Aktualitet

Koronavirusi në Greqi- 35 humbje jete dhe mbi 900 raste të reja


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:05 - 05/06/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në Greqi u zbuluan 932 raste të reja me COVID-19 nga testimet e kryera.


35 janë pacientët që nuk arritën që të fitonin luftën me sëmundjen, ndërsa 416 janë të intubuar.


Krahasuar me ditën e premte që ishin 1112 raste, kemi të bëjmë me një ulje të lehtë.

Po ashtu edhe numri i fataliteteve ka pësuar një ulje, sot në vendin fqinj kishte një viktimë më pak se dje.Që nga fillimi i pandemisë, numri i përgjithshëm i rasteve është 408789, ndërsa janë regjistruar 12253 vdekje.Rekordi brenda 24 orëve për rastet e reja në Greqi u regjistrua në 30 mars të këtij viti, 4340 të infektuar, ndërsa për fatalitetet dita e zezë ishte në 28 nëntor të vitit të kaluar, 121 pacientë ndërrua jetë.

14


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas