Aktualitet

Koronavirusi në Greqi – 35 viktima dhe mbi 2700 raste të reja në 24 orë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:10 - 03/09/21 |
mapo.al

35 është numri i viktimave në 24 orët e fundit në Greqi nga COVID-19. Rastet arritën në 2729.


Në të njëjtën kohë 364 pacientë janë të intubuar në njësitë e kujdesit intensiv duke u trajtuar pas infektimit dhe gjendjes së rënduar nga sëmundja.


Krahasuar me ditën e djeshme, sot në vendin fqinj janë shënuar dy viktima më shumë dhe më pak raste infektimesh, pasi të enjten ishin 2840.Që nga fillimi i pandemisë në Greqi janë shënuar 13,813 viktima, 95.3% e personave që ndërruan jetë kishin një sëmundje tjetër ose ishin 70 vjeç e lart.Variantet e reja të COVID-19 në Greqi kanë ndikuar në rritjen e rasteve dhe fataliteteve.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas