Aktualitet

Koronavirusi në Greqi- 51 viktima dhe mbi 1400 raste të reja


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:26 - 09/05/21 |
mapo.al

Autoritetet greke kanë njoftuar sot 1,428  raste të reja me koronavirus.


Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 362,004.


Në 24 orët e fundit 51 qytetarë e kanë humbur betejën me virusin.Që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar në shtetin grek gjithsej 11,029 vdekje. 95.2% kishin sëmundje shoqëruese.Numri i pacientëve të trajtuar me intubim është 728 (62.1% burra). Mosha e tyre mesatare është 67 vjeç.1


Etiketa: , , ,

Pas