Aktualitet

Koronavirusi në Greqi – Bie numri i infektimeve, 24 të vdekur në 24 orë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:09 - 13/01/21 |
mapo.al

Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar një ulje e numrit të rasteve të reja me koronavirus, krahasuar me një ditë më parë në Greqi.


Sipas raportit nga Ministria e Shëndetësisë rezulton se në orët e fundit kanë humbur jetën 25 persona dhe janë konfirmuar pozitiv me koronavirus 671 raste të reja.


Ndërkohë vijojnë në gjendje të rëndë nëpër spitale 340 persona, mosha mesatare e të cilëve është 68 vjeç.Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus në Greqi ka shkuar në 146 688, nga të cilët kanë humbur jetën 5354 persona.1
Etiketa: , ,

Pas