Aktualitet

Koronavirusi në Greqi – Rreth dy mijë raste të reja, rekord viktimash për 2021


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:14 - 04/04/21 |
mapo.al

Greqia ka regjistruar 1 mijë e 955 raste të reja nga koronavirus dhe 78 viktima. Bilanci i sotëm duket më i lehtë se ai i djeshmi ku pati 3 mijë raste.

Nga ana tjetër, shqetësuese mbetet situata në spitale, ku 749 pacientë vijojnë të jenë të intubuar në repartet e terapive intensive.


Po ashtu shkalla e pozitivitetit në 24 orët e fundit është rritur në 8.32% nga 5.20% që ishte dje, por kjo varet nga testet pasi në po kaq orë pati 23 mijë e 484 testime.

1

Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas