Aktualitet

Koronavirusi në Greqi – Rritet numri i rasteve të reja, 53 të vdekur në 24 orë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:40 - 14/03/21 |
mapo.al

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë njoftuar gjatë 24 orëve të fundit 1,626 raste të reja me koronavirus. Atika vijon të jetë rajoni më i prekur, me 834 raste sot.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 221.147, nga të cilët 51.6% janë burra. Bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 58 konsiderohet se kanë të bëjnë me udhëtime nga jashtë dhe 2,263 kanë të bëjnë me një rast tashmë të njohur.


Në 24 orët e fundit 53 qytetarë e kanë humbur betejën me virusin, duke e çuar në 7,091 numrin e viktimave që nga fillimi i pandemisë. Sipas të dhënave 95.8% kishin sëmundje shoqëruese.

1

Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas