Aktualitet

Koronavirusi në Itali/ 12 mijë raste të reja dhe 369 të vdekur


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:24 - 17/02/21 |
mapo.al

Italia regjistroi 12.074 mijë raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit nga 294.411 tamponë të kryer.

Në buletinin ditor të Ministrisë së Shëndetësisë bëhet me dije se 369 persona të tjerë humbën betejën me virusin ndërsa të shëruarit janë 16.519.


Vijon të ketë ulje të pacientëve të shtruar në terapitë intensive dhe repartet e tjera Covid. Lombardia vijon të jetë ende rajoni më i goditur.
Sipas të dhënave niveli i infektueshmërisë është rritur në 4.1% nga 3.9% që ishte një ditë më parë.


1Etiketa: ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas