Aktualitet

Koronavirusi në Itali/ 12 viktima dhe 276 raste të reja brenda 24 orëve
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:54 - 10/07/20 |
mapo.al

12 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Itali, në 24 orët e fundit. Në total numri i viktimave ka shkuar në 34 938, që nga fillimi i pandemisë.Numri i të shëruarve në Itali brenda një dite është 295, ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 194 273


Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 276 raste të reja pozitive për një total prej 242.639Në Rajonin e Lombardisë sot u regjistruan 6 viktima nga koronavirusi dhe 135 raste të reja të pozitivitetit Covid. Ky rajon mbetet ende vatra kryesore e virusit në Itali.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas