Aktualitet

Koronavirusi në Itali- 144 viktima dhe mbi 9 mijë infektime ditore


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:26 - 02/05/21 |
mapo.al

Italia ka regjistruar një rënie të lehtë të numrit të të infektuarve  me covid-19.

Sipas raportimeve nga autoritetet shëndetësore në Itali, gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar 9148 persona.


Ndërkohë vetëm një ditë më parë në Itali u infektuan brenda 24 orëve 12965 persona.

Fatkeqësisht gjatë 24 orëve të fundit në Itali kanë humbur jetën 144 persona të infektuar me Covid-19.Ndërsa një ditë më parë humbën jetën për shkak të covid-19, 226 persona.


Ndërsa në total, që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar 121.177 viktima.

12


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas