Aktualitet

Koronavirusi në Itali – 15 viktima dhe mbi 5 mijë raste të reja në 24 orë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:59 - 22/07/21 |
mapo.al

Rriten raste e reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit në Itali.


Autoritetet kanë raportuar 5,057 të prekur nga 219,778 teste të realizuar për Covid-19.


Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 15 pacientë kanë humbur jetën, ndërsa shtrimet në spitalet Covid janë rritur me 2.3%.Gjatë 24 orëve janë shëruar 1,484 persona, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 4,119,607 të shëruar.Sakaq, në kujdes intensiv ndodhen 158 pacientë.1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas