Aktualitet

Koronavirusi në Itali, 161 viktima dhe 665 raste të reja 24 orët e fundit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:37 - 20/05/20 |
mapo.al

Italia vazhdon të regjistrojë viktima e raste pozitive me COVID-19. Kryeministri Giuseppe Conte i ka bërë thirrje qytetarëve italianë të tregojnë kujdes e të evitojnë festat e grumbullimet.


“Nuk është koha për party, ndryshe kurba e pandemisë rrezikon të ngrihet” – ka deklaruar ai në një dalje për mediat.


Në 24 orët e fundit në Itali janë shënuar 161 viktima dhe 665 raste pozitive më shumë. Persona aktivë të infektuar me koronavurs janë 62,752.


Nurmi i përgjithsëm i viktimave është deri më sot ka kapur shifrën e 32,330 personave ndërsa numri i të infektuarve që nga nisja e pandemisë ka arritur në 227,364 persona.


Në rritje është çdo ditë edhe numri i personave të shëruar nga koronavirusi në Itali. Dita e sotme ka regjistruar 2,881 të shëruar më shumë e numri i përgjithshëm i tyre ka arritur në 132,282.

Në repartet spitalore numri i pacientëve është reduktuar në 9,654 e në repartet e terapisë intesive janë të shtruar 676 pacientë.

 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas