Aktualitet

Koronavirusi në Itali, 251 raste të reja dhe 47 viktima
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:42 - 19/06/20 |
mapo.al

Italia regjistron në 24 orët e fundit 47 viktima dhe 251 raste pozitive me Covid-19 në 24 orët e fundit. Numri i viktimave ka shkuar në 34. 561, ndërsa të infektuar në total janë 238.011.Persona të shëruar nga koronavirusi deri më sot janë 181.907. Ndërkohë të infektuar aktivë në Itali janë 21.542 persona.


Duket se situata po shkon drejt normalizimit në Itali, ku shumica e rasteve të reja janë vetëm në Lombardi.


1Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas