Aktualitet

Koronavirusi në Itali/ 30 viktima dhe 574 të shëruar në 24 orët e fundit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:33 - 07/07/20 |
mapo.al

Italia ka regjistruar gjatë 24 orëve të fundit 30 viktima nga koronavirusi, për një total prej 34.899 që nga fillimi i pandemisë.Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 574, ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 192.815 persona.


Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 138 raste të reja me koronavirus për një total prej 241,956 personash.
Në Rajonin e Lombardisë sot u regjistruan 13 viktima nga koronavirusi dhe 53 raste të reja me koronavirus.1Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas