Aktualitet

Koronavirusi në Itali/ 49 viktima dhe 262 raste të reja në 24 orët e fundit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:41 - 20/06/20 |
mapo.al

Italia ka publikuar bilancin ditor të koronavirusit, që tregon se nuk po arrihen shifrat minimale të disa ditëve më parë.


Mbrojtja Civile italiane bën me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 262 raste të reja (165 vetëm në Lombardi).


Ndërkohë, viktimat janë 49. Dje, u raportua për 251 raste të reja dhe 47 viktima.


Etiketa: , , , , ,

Pas