Aktualitet

Koronavirusi në Itali – 649 viktima dhe mbi 19 mijë raste të reja
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:06 - 12/12/20 |
mapo.al

Italia ka raportuar 649 vdekje të reja nga Covid-19 ditën e shtunë krahasuar me 761 një ditë më parë.Numri ditor i infeksioneve të reja ishte 19,903.


Vendi i parë perëndimor i goditur nga virusi, Italia ka regjistruar 64,036 viktima që nga shpërthimi i saj në shkurt, numri i dytë më i lartë në Europë pas Britanisë.
Aktualisht në kujdes intensiv janë 3,199 pacientë.Në kulmin e valës së dytë të epidemisë, pranimet në spitale po rriten me rreth 1,000 pacientë në ditë.


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas